Sıkça Sorulan Sorular

Sormak istedikleriniz, aklınıza takılanlar

İzmir Bornova’da Kız Öğrenci Yurdu

0 232 343 00 70

Bilgi İçin Sizi Arayalım!

Merak ettikleriniz

ARANAN CEVAPLAR

Neden Atahan Kız Öğrenci Yurdunu seçmeliyim?

Çünkü, Atahan Kız Öğrenci Yurdu “MEB onaylı” Bornova’nın en güzel kız öğrenci yurdu olmayı kendisine misyon olarak tanımlamıştır. Sunduğu muhteşem imkanlar ile farkını ortaya koymaktadır. “Konfor, güvenlik ve yaşam alanı”nı yeniden tasarlayan Atahan Kız Öğrenci Yurdu, öğrencilerine sorunsuz bir yurt hayatı sunmayı kendine ilke edinmiştir.

Diğer yurtlarla ilgili hiçbir kötü düşüncemiz bulunmamaktadır. Hatta bütün yurtları gezip gördükten sonra bile Atahan Kız Öğrenci Yurdu’na gelebilirsiniz. Sizi beklemekten keyif duyacağımızı bilmenizi isteriz.

Kendimize güveniyor ve sizlere oldukça şeffaf bir politika ile yaklaşıyoruz. Yurdumuzu görmek isteyen tüm öğrencilerimize ve velilerimize kapılarımız açıktır. Yurdumuzdan içeri girdiğiniz andan itibaren güler yüzlü insanlarla karşılaşmaya hazır olun.

Barınmanın önemini çok iyi biliyor, planlarımızı bu doğrultuda hazırlıyor, sizlere sunacağımız imkanlarımızı da konfor çizgisinden uzaklaşmadan tasarlıyoruz.

Atahan Kız Öğrenci Yurdu ile keyfiniz de güvenliğiniz de hep en iyisi olacaktır.

Atahan Kız Öğrenci Yurdu Özel Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu.

Atahan Kız Öğrenci Yurdu başvuru şartları nelerdir?

Yükseköğrenim öğrencisi olmanız yeterlidir. Tabii ki, liseye gidenlere de saygı duyuyoruz, fakat prosedürlerimiz gereği kapılarımız yalnızca yükseköğrenimlere açıktır.

Atahan Kız Öğrenci Yurduna kimler kalabilir?

Yurdumuzda yalnızca kız öğrencilere hizmet vermekteyiz. Prenslere de saygı duyuyoruz, fakat şimdilik kapılarımız yalnızca prenseslere açık. 🙂

Atahan Kız Öğrenci Yurdunda misafir öğrenci kalabilir mi?

Tabii ki, yurdumuzda başka şehirlerden gelen misafir öğrencilere belirli kurallar ve zaman dilimi çerçevesinde yer imkanı sağlamaktayız. Yüksek lisans, doktora öğrencileri, dönemsel staj-seminer öğrencileri ve kültürel, sportif faaliyetlere katılmak üzere şehir değiştiren yükseköğrenim kız öğrencileri bu imkanlarımızdan faydalanabilirler. Ayrıntılı bilgi için ilgili birimi arayabilirsiniz.

0232 343 0070

0232 343 0080

Atahan Kız Öğrenci Yurdu fiyatları hakkında bilgi alabilir miyim?

Detaylı bilgi için ilgili birimi arayabilirsiniz.

0232 343 0070

0232 343 0080

Atahan Kız Öğrenci Yurduna ödediğim ücrete tam olarak neler dahil?

Ödediğiniz ücrete dairenizin elektrik, su, internet, temizlik masrafları ile ısınma ve soğutma ayrıca yıl boyunca ücretsiz servis imkanı dahildir. Paranızın karşılığını fazlasıyla alacaksınız.

Atahan Kız Öğrenci Yurdunda internet imkanlarınız nelerdir?

Yurdumuzda yüksek hızda uydu internet bağlantısı mevcuttur, tüm öğrencilerimiz bu hizmetten ücretsiz olarak faydalanacaktır. Sevdiğiniz dizileri rahatça izleyebileceksiniz. 🙂

Atahan Kız Öğrenci Yurdunda spor salonu bulunuyor mu?

Yurdumuzda 300 m² profesyonel spor salonu bulunmaktadır. Tüm öğrencilerimiz her türlü sportif faaliyetlerini burada ücretsiz olarak gerçekleştirebilecekler. Birçok spor salonundan daha fazla imkanı sizlere sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Atahan Kız Öğrenci Yurduna kendi aracımızla gelebilir miyiz?

Tabii ki, yurdumuzda 500 araç kapasiteli full donanımlı, üst düzey güvenlikli kapalı otopark bulunmaktadır. Merak etmeyin otoparkımız öğrencilerimize ve onların misafirlerine ücretsizdir.

Atahan Kız Öğrenci Yurdunda hangi ortak alanlar bulunmaktadır?

Yurdumuzun ortak kullanım alanları; kafeterya, lobi, spor salonu, yemekhane, kütüphane, etüt salonu ve kapalı otopark şeklindedir.

Atahan Kız Öğrenci Yurdu konum olarak nerededir?

Yurdumuz Forum Bornova’ya komşu, Ege ve Yaşar Üniversitelerine 5-6 dk mesafededir. Bu konuda çok şanslısınız, çünkü yeni Bornova’nın en güzel lokasyonundayız.

Atahan Kız Öğrenci Yurdunda okuluma nasıl ulaşım sağlarım?

Yurdumuzdan yıl boyunca ücretsiz olarak Ege, Yaşar Üniversiteleri ve Bornova Metro’ya servis imkanı sunulacaktır. Sizleri okulunuza yürüyerek göndermeyeceğimize emin olabilirsiniz.

Atahan Kız Öğrenci Yurdunda daireler ve yerleşimler nasıldır?

Yurdumuzda 1+1, 2+1, dublex ve dublex suit şeklinde daireler bulunmaktadır. Merak etmeyin sunduğumuz imkanlar her dairede mevcuttur.

Atahan Kız Öğrenci Yurdunda daire ve oda arkadaşı değişikliği yapabilir miyim?

Yurdumuzda öğrenci yerleşimleri; bölümlere ve öğrenim durumlarına göre yönetici kadromuz tarafından planlanmaktadır, ekstrem durumlarda daire değişimi veya arkadaş değişimi hizmeti için yönetimimiz sizlere kolaylıklar sağlayacaktır. Siz yine de kendiniz dahil herkesle iyi geçinmeye çalışın, çünkü öğrencilik yıllarındaki arkadaşlıklarınız ileriki dönemler için oldukça önemlidir.

Atahan Kız Öğrenci Yurdunda konaklama süresi ne kadardır?

Yurdumuzda sözleşmeler 10 aylık zaman dilimi baz alınarak yapılmaktadır. Yaz döneminde yurdumuzda kalmak isteyen öğrenciler bu durumu önceden yönetime bildirmelidirler. Okullar kapandığında ya da süreniz dolduğunda sizlere elimizden gelen tüm kolaylıkları sağlayacağız, bundan emin olabilirsiniz.

Atahan Kız Öğrenci Yurdunda yemek hizmetinden nasıl faydalanabilirim?

Yurdumuzun tüm dairelerinde ankastre mutfak bulunmaktadır. Öğrencilerimiz kendi yemeklerini yapabildikleri gibi yurdumuzun yemekhanesinden ücret karşılığı faydalanabilirler. İlk makarnanızı kendi mutfağınızda pişirebileceksiniz. 🙂

Atahan Kız Öğrenci Yurdunda güvenlik nasıl sağlanmaktadır.

Yurdumuzda 24 saat kapalı devre güvenlik kameraları ve profesyonel güvenlik görevlileri bulunmaktadır. Ayrıca yurdumuza parmak izi ile giriş yapılmakta ve tüm dairelerde de kartlı giriş sistemi bulunmaktadır. Güvenlik konusunda biz hep yanınızdayız.

Atahan Kız Öğrenci Yurdu deprem ve yangın yönetmeliğine uygun mudur?

Yurdumuz son teknoloji yangın sprink sistemleri ile donatılmış, her katta acil çıkışlar mevcuttur, ayrıca yurdumuz tasarlanırken deprem yönetmeliğine uygun bir şekilde tüm kurallara uyularak dizayn edilmiştir. İçiniz rahat olsun.

Atahan Kız Öğrenci Yurduna misafirlerim beni ziyaret edebilir mi?

Yurdumuza gelen misafirlerinizle lobide ve kafeteryamızda zaman geçirebilirsiniz. Sizin misafirleriniz bizim de misafirlerimizdir.

Atahan Kız Öğrenci Yurduna evcil hayvan getirebilir miyiz?

Hayvanlar bizim de dostumuz ve onları gerçekten biz de çok seviyoruz, fakat üzülerek belirtmek istiyoruz ki topluluk kuralları gereği bu noktada sizlere yardımcı olamayacağız. Bu konuda bizi affedin.

Atahan Kız Öğrenci Yurdunda giriş çıkış saatleri nasıldır?

Yurdumuza son girişler hafta içi 01.00 hafta sonu 02.00’de yapılacaktır. Özel durumlar için yönetimimizle iletişime geçebilirsiniz. Unutmayın ki, burada kaldığınız sürece ikinci aileniz biziz ve siz bize emanetsiniz.